Gimnazjum nr 1 w Jaśle

16 lutego odbył się apel podsumowujący pracę  szkoły za I półrocze roku szkolnego 2016/2017. Apel prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego: Anna Goździelińska 3e, Julia Bryła 3c,

Adrian Rachowicz 2d, Mateusz Uliasz 2d, Gabriela Karamon 2c, Julia Lubaś 2c, Kacper Augustyn 2d.

W tegorocznym rankingu klas pierwsze miejsca zdobyły:

pośród klas I – klasa Id ze średnią ocen 4,63

pośród klas II – klasa IId – śr. ocen 4,50

pośród klas III – klasa IIId – śr. ocen 4,72

Średnia ocen w szkole wyniosła: 4,03.

Do tradycji szkoły należy ogłoszenie „Rankingu na najlepszego ucznia” – 73 uczniów uzyskało średnią ocen 5,0 i powyżej tj. 10,5 %, a 28 uczniów dzisiaj otrzyma stypendium naukowe za średnią ocen od 5,15 do najwyższej średniej 5,47 – którą uzyskała Katarzyna Majka z klasy IIIf. Pozostałe stypendia otrzymali:

 

 

Kuźniar Anna 3d – śr. 5,41

Kołodziej Sylwia – 3d

Piątkowska Wiktoria – 2d         śr. 5,36

Uliasz Mateusz – 2d

Madej Julia 1g –  5,31

Świątek Julia 3f – 5,29

Augustyn Kacper 2d – 5,28

Stachacz Magdalena -3f

Marek Aleksandra – 1f           śr. 5,24

Głowacka Karolina – 1d

Rachowicz Adrian – 2d

Władyka Stanisław – 2d

Kalisz Jakub – 2f                    śr. 5,21

Sroka Aleksandra – 2g

Strugała Kinga – 2g

Owsiak Joanna – 3a

Wolsza Gabriela – 3b

Zaleśny Natalia – 3b                  śr. 5,18

Krzyszczuk Zuzanna – 3d

Skiba Zuzanna – 3d

Tomkiewicz Jakub – 3d

Pabisz Magdalena -1d

Pawluś Anna - 1d

Świstak Aleksandra - 1d             śr. 5,15

Zima Maria - 1f

Gicala Roman - 1g

Gomuła Zuzanna  1g

W ramach Konkursów Ogólnopolskich przedstawiamy wyniki z czterech konkursów.

W Alfiku Humanistycznym aż 40 uczniów otrzymało dyplomy za bardzo dobre wyniki, a 24 za uzyskanie dobrego wyniku.

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zajęli w województwie najwyższe miejsca.

W klasach III:

Kamila Ciężabka 3d – 1 miejsce w województwie i 3 w kraju – otrzymała od

organizatorów bon wartości 200 zł na zakup książek

Julia Świątek 3f – 2 m. w województwie

Zuzanna Krzyszczuk 3d – 3 m. w województwie

Joanna Owsiak 3a – 4 m. w woj.

Małgorzata Bugała 3g i Aleksandra Potempa 3d – 5 m. w woj.

W klasach II:

Aleksandra Sroka 2g – 4 m. w woj.

Kinga Strugała 2g – 5 m. w woj.

Michał Armata 2e – 6 m. w woj.

W klasach I:

Katarzyna Preisner 1d – 2 m. w woj.

Klaudia Ząbik 1b – 4 m. w woj.

Katarzyna Midura 1f – 5 m. w woj.

Roman Gicala 1g – 6 m. w woj.

Zuzanna Gomuła 1g – 7 m. w woj.

W Alfiku Matematycznym najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

Magdalena Pabisz 1d – 2 m. w woj.

Jakub Kalisz 2f – 5 m. w woj.

Dyplomy za dobre wyniki w szkole otrzymali:

- z klas I                      Aleksandra Stec 1d

Dawid Stopa 1d

Aleksandra Marek 1f

Kamil Wyderka 1d

Oliwia Majewska 1g

Julia Madej 1g

- z klas II                     Paweł Kmiecik 2a

Adrian Rachowicz 2d

Stanisław Władyka 2d

- z klas III                    Łukasz Paździerz 3d

Adam Górka 3g

Marek Patrzałek 3g

Szymon Budziak 3d

W Konkursie Ogólnopolskim „EDI-PINGWIN” uczniowie brali udział w dwóch kategoriach: geografia i j.angielski.

Z geografii najlepsze wyniki i dyplomy laureata uzyskały:  Julia Świątek 3f – 3 m. w kraju

Katarzyna Majka 3f – 5 m. w kraju

Z j.angielskiego: Katarzyna Majka 3f – 2 m. w kraju

Zuzanna Skiba 3d – 5 m. w kraju

Wymienione uczennice otrzymały od organizatorów nagrody książkowe.

Dyplomy wyróżnienia otrzymują:                  Jakub Zborowski 1f

Kacper Augustyn 2d

Małgorzata Bugała 3g

Gabriela Babiarz 3d

Z j.angielskiego odbył się także konkurs „Multitest”.

Dyplomy laureata za miejsca od 7 do 10 w kraju otrzymują:

Wiktor Strojek 1e

Jessica Opałka 1e

Jakub Kalisz 2f

Zuzanna Skiba 3d

Natomiast dyplomy wyróżnienia za miejsca od 11 do 15 w kraju otrzymują:

Tomasz Nowosielski 1g

Zuzanna Gomuła 1g

Aleksandra Świstak 1d

Weronika Mazur 1d

Kacper Augustyn 2d

Michał Armata 2e

Wiktor Błasik 2f

Jakub Tomkiewicz 3d

Katarzyna Majka 3f

Kacper Mucha 3d

Magdalena Stachacz 3f

W I półroczu zorganizowano kilka konkursów szkolnych.

Z języków obcych odbyły się 3 konkursy:

- z j.angielskiego :

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, gdzie nagrodzeni zostali:                                                                                Julia Stygar 2h – I m.

Mikołaj Lignar 1e – II m.

Maria Frydrych 1e – II m.

Justyna Baczyńska 2g – III m.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w języku angielskim, w którym miejsca zdobyli:                                                     Sandra Gozdecka 2f – I m.

Zuzanna Koszelnik 1d – II m.

Dawid Pszczoła 1b – III m.

Natalia Zabawa 1e – wyróżnienie

- z j.niemieckiego:

Konkurs dla uczniów klas III: Gabriela Babiarz 3d – I m.

Kamila Ciężabka 3d – II m.

Radosław Chudy 3g – III m.

Z geografii odbył się konkurs dla klas I „Parki Narodowe Świata”. Najwyższe miejsca zdobyli:

Norbert Orlof 1c – I m.

Oliwia Betlej 1e – II m.

Emily Daniele 1e – III m.

Dla klas II odbył się konkurs „7 Współczesnych Cudów Świata”, gdzie pierwsze miejsca zdobyli:

Olga Spisak 2f – I m.

Antoni Madej 2f – I m.

Sandra Gozdecka 2f – II m.

Mateusz Książkiewicz 2b – II m.

Zuzanna Smutek 2f – III m.

Salomea Prokesz 2h – III m.

Biblioteka Szkolna przeprowadziła konkurs fotograficzny pod hasłem „Książka z jesienią w tle”.

W konkursie zostali nagrodzeni:

Wiktoria Piątkowska 2d – I m.

Kamila Gajda 2c – II m.

Natalia Sołtys 3g – III m.

Na koniec prowadzący poinformowali, że w naszej szkole odbyły się wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła. Młodzieżowymi Radnymi zostali: Jakub Zborowski 1f i Aleksandra Świstak 1d.

Dyrektor szkoły, Pan Kazimierz Mikrut podziękował uczniom za pracę, pogratulował sukcesów

i życzył wspaniałych osiągnięć w II półroczu roku szkolnego.

 

 

Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle to szkoła z tradycjami.
Jedną z takich świetnych tradycji  jest uczestniczenie naszych uczniów – jak każdego roku szkolnego – w Konkursach Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W roku szkolnym 2016/2017 w etapie  szkolnym uczestniczyło 357 gimnazjalistów.

Do II etapu zakwalifikowało się 76 uczniów, zaś do etapu III - 46.

            Wszystkim naszym zdolnym uczniom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych. Wierzymy, że ich ambicje i starania zostaną wkrótce uwieńczone sukcesem.

I wzorem swoich starszych kolegów, z wcześniejszych roczników, dołączą do grona laureatów i finalistów – olimpijczyków przynoszących chlubę naszemu gimnazjum – Szkole przyjaznej utalentowanym uczniom, Szkole z klasą.

                                                                                                          Dyrekcja

 

            Poniżej lista osób zakwalifikowanych do III etapu – uczniowie i ich opiekunowie:

 

 

Nazwa

 konkursu

 

Nazwisko i imię ucznia

 

 

nauczyciel

Konkurs

geograficzny

Rozpara Kornelia3e, Budziak Szymon3d, Majka Katarzyna3f,  Świątek Julia3f

 

 

D. Sołtys

Konkurs historyczny

Gorgosz Adrian2f,

Myśliwiec Igor2g

B. Okońska

L. Znamirowski

 

Konkurs biologiczny

Kalisz Jakub2f, Potempa Aleksandra3d, Krzyszczuk Zuzanna - 3d, Paździerz Łukasz3d

Piątkowska Wiktoria2d

 

M. Zajchowska

 

O. Seredyńska

Konkurs

j. hiszpańskiego

 

Władyka Stanisław2d, Zaleśny Natalia3b

-

 

Konkurs polonistyczny

 

Majka Katarzyna3f, Zdebska Anna -  3f,

Potempa Aleksandra3d, Bracik Iwona3e, Hołda Ewelina -  3e,

Rączka Wiktoria 2f

 

 E. Szudy

 

E. Dubiel

 

M. Górczyk

Konkurs

j. angielskiego

 

Skiba Zuzanna3d, Potempa Aleksandra3d,

Majka Katarzyna3f,

Miśkowicz Tomasz3g

A. Piekarz

E. Olesińska

A. Rzońca

 

Konkurs fizyczny

 

Miśkowiec Kamil3d , Patrzałek Marek3g , Kalisz Jakub2f, Świstak Jakub3g,  Uliasz Mateusz2d

 

M. Trznadel

 

Konkurs

 j. niemieckiego

 

Ciężabka Kamila3d, Babiarz Gabriela 3d

 

A. Sajdak-Such

 

Konkurs matematyczny

 

Świątek Julia3f, Libuszowski Kacper – 3f,

Paździerz Łukasz3d, Kalisz Jakub2f, Miśkowiec Kamil3d, Czarnecki Grzegorz3b, Patrzałek Marek -3g, Bugała Małgorzata3g,

Piątkowska Wiktoria2d

A. Ziaja

M. Chrząszcz

E. Przybycień

U. Zoła

 

Konkurs informatyczny

 

Miśkowiec Kamil – 3d, Mikoś Krystian – 2g, Rachowicz Adrian – 2d,  Władyka Stanisław – 2d,

Świstak Jakub – 3g, Patrzałek Marek – 3g

 

W. Rudnicki

Z. Bizoń

Losy żołnierza
 i dzieje …

 

Nawrocki Paweł – 3g

 

L. Znamirowski


 

 

W dniu 7 lutego 2017r. odbyły się w naszej szkole wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła. Głosowanie przygotowała

i przeprowadziła czteroosobowa komisja wybrana pośród członków Samorządu Szkolnego. Do wyborów zgłosiło się 13 kandydatów. Największą liczbę głosów i mandat Młodzieżowego Radnego zdobyli:

                                 Jakub Zborowski      1f   - 142 głosy

                                 Aleksandra Świstak  1d   - 64 głosy

Młodzieżowy Radnym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy podczas dwuletniej kadencji!     

                                                                          Samorząd Szkolny


 

 

13 stycznia 2017 r. (piątek) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I, II i III.

 

godz. 16.00 – kl. I i II

kl. 1a – s.66                                        kl. 2a – s.56

kl. 1b – s. 55                                      kl. 2b – s. 39

kl. 1c -  s.20                                       kl. 2c – s. 49

kl. 1d – s. 53                                      kl. 2d – s. 19

kl. 1e – s. 52                                       kl. 2e – s. 63

kl. 1f - s. 48                                        kl. 2f – s. 34

kl. 1g – s. 65                                      kl. 2g – s. 51

kl. 1h – s. 54                                      kl. 2h – s. 40

godz. 16.45- kl. III

kl. 3a – s. 63                                       kl. 3f – s. 52        

kl. 3b – s.39                                       kl. 3g – s. 49

 kl. 3c – s.34                                       kl. 3h – s. 54                            

kl. 3d – s. 55                                                 

kl. 3e – s. 66


 

 

Nastrojowe zamknięcie „ Roku Henryka Sienkiewicza” w Gimnazjum nr 1 w Jaśle

 

 

Dnia 15. 12. 2016 r w naszym gimnazjum zorganizowana została wieczornica poświęcona obchodom Roku Sienkiewicza a przygotowana przez nauczycieli biblioteki we współpracy z nauczycielami polonistami i dyrekcją szkoły.

W programie tego nastrojowego spotkania przy świecach wzięli udział nauczyciele
i uczniowie „ Jadwigi” między innymi zaproszenie przyjął pan dyr. K. Mikrut oraz pani wicedyrektor  D. Sołtys.

Program Maratonu Czytania dzieł literatury polskiej przewidywał głośne odczytanie przez uczestników spotkania wybranego przez siebie krótkiego fragmentu tekstu utworu Henryka Sienkiewicza, tak by popularyzować tego twórcę i jego dzieła wśród młodych czytelników.

W pierwszej części Maratonu swoje teksty pięknie odczytali nasi nauczyciele:           K. Mikrut, D. Sołtys, B. Skrok-Wolski,  D. Nagacz, L. Szarek oraz pani higienistka G. Lis. Natomiast w drugiej części uczniowie – 14 uczniów wybrało do odczytania fragmenty : Trylogii, Krzyżaków, Quo Vadis, Bez dogmatu, W pustyni i w puszczy, bajki i legendy, nowele i Humoreski z teki Worszyłły. Całość programu ozdobiły piosenki pochodzące ze słynnych adaptacji filmowych dzieł Sienkiewicza a wykonane przez członkinie chóru szkolnego. Uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć zmiksowane fragmenty adaptacji filmowych dzieł Henryka Sienkiewicza w prezentacji multimedialnej.

Całość wieczornicy została zamknięta rozstrzygnięciem konkursu „ Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Ogłoszono wyniki i rozdano nagrody książkowe.

Hasła imprezy nabrały wówczas konkretnego wymiaru: Czytajmy Sienkiewicza! Kochajmy Sienkiewicza!

 

 

Nauczyciele bibliotekarze

 


 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster