FINAŁ WOJEWÓDZKI GIMNAZJADY W GIMNASTYCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2016r.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Jaśle, była jedną z 53 szkolnych drużyn, które wystartowały w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Gimnastyce. Zawody po raz IX zorganizowano w hali GOSiR-u w Zarzeczu. Na wielobój gimnastyczny składały się 3 konkurencje: układ wolny na ścieżce, ćwiczenia równoważne na ławeczce dla dziewcząt i układ na drążku dla chłopców oraz skok przez kozła lub skrzynię. Konkurencje oceniane były drużynowo i indywidualnie.

Medale drużynowe zdobyli:

Gimnazjada dziewczęta:

1.      Gim. Sportowe Rzeszów

2.      Gim. nr 9 Rzeszów

3.      Gim. nr 1 Jasło

Gimnazjada chłopcy:

1.      Gim.  Sportowe Rzeszów

2.      Gim. nr 4 Krosno

3.      Gim. nr 1 Jasło

Po raz pierwszy mimo wysokiego poziomu startujących udało nam się wywalczyć wysokie noty. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta naszego gimnazjum zdobyły III miejsce – jest to najlepszy wynik w całej historii szkoły.

Również w grupie chłopców odnieśliśmy sukces uzyskując brąz.

W konkurencjach indywidualnych uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie zdobywają

II miejsce -  Łukasz Dubiel – układ na drążku gimnastycznym

II miejsce – Jakub Kozłowski – skok przez skrzynię

III miejsce – Jakub Ryznar – skok przez skrzynię  „Sport rzeźbi nie tylko ciało ale także charakter”

Całej grupie gimnastycznej dziękujemy za systematyczne treningi, ciężką pracę, poświęcony czas, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej Szkoły.

Życzymy dalszych sukcesów w różnych dyscyplinach sportu
oraz w codziennym życiu.