Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Finał Wojewódzki w Gimnastyce Dziewcząt

 

 

W dniach od 23 do 25 marca 2015r.  w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu (powiat przeworski), odbyły się  Mistrzostwa Szkół w Gimnastyce dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się 80 szkół z województwa podkarpackiego.
25.03.2015r.  odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Gimnastyce Dziewcząt. Jedyną szkołą, która reprezentowała Jasło było Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle. Uczennice: Gabriela Wójtowicz, Joanna Nocula, Natalia Nocula oraz Alksandra Zajdek pod opieką Pani Doroty Nagacz, stanęły do współzawodnictwa
z najlepszymi szkołami gimnazjalnymi województwa podkarpackiego.
Konkurencjami przewidzianymi w programie zawodów były: ćwiczenia wolne na ścieżce gimnastycznej, ćwiczenia równoważne na ławeczce gimnastycznej, skok rozkroczny przez 5 części skrzyni wszerz. Konkurencje te były oceniane indywidualnie oraz drużynowo. Po zaciętej rywalizacji, Gimnazjum nr 1  ostatecznie zajęło wyższe o 4 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym - 8 miejsce w województwie.
W generalnej klasyfikacji indywidualnej najwyższe noty spośród naszych reprezentantek osiągnęła Gabriela Wójtowicz:
4 miejsce – ćwiczenia równoważne na ławeczce,
 13 miejsce – ćwiczenia wolne,
25 miejsce – skok przez skrzynię.
Wszystkie te konkurencje składały się na wielobój gimnastyczny, w którym Gabriela wywalczyła 9 miejsce spośród ponad 80 najlepszych zawodniczek województwa.
Na wysokie końcowe miejsce naszej szkoły złożyły się wyniki wszystkich naszych zawodniczek, które osiągnęły w wieloboju gimnastycznym również wysokie lokaty.
Aleksandra Zajdek – 28 miejsce
Joanna Nocula – 33 miejsce oraz 13 miejsce w skoku przez skrzynię
Natalia Nocula – 51 miejsce   
Wszystkim naszym zawodniczkom  gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

 

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster