Relacja z VII Jasielskiego Festiwalu Siatkówki 20-23 III 2014.

Zakończył się VII Jasielski Festiwal Siatkówki.  Przez cztery dni w  siatkarskich ?pojedynkach? brało udział ponad 300 uczestników. Emocji nie brakowało ani w turniejach szkół podstawowych, ani w turniejach dorosłych.
20 III 2014 swoją rywalizację rozpoczęło 13 drużyn dziewcząt szkól podstawowych. Pierwsze miejsce zajęła 1 drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, II miejsce ? Szkoła Podstawowa w Dębowcu,  III miejsce ? Szkoła Podstawowa w Cieklinie. Najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle - Daria Pykosz.
21 III 2014 w zawodach chłopców szkół podstawowych uczestniczyło 7 drużyn. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy, II miejsce ? Szkoła Podstawowa w Cieklinie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Zarzeczu. Najlepszym zawodnikiem tego turnieju został Norbert Turek uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy.

22 III 2014 rozpoczęły się mecze eliminacyjne turnieju ?open?, w których uczestniczyło 16 amatorskich  drużyn. Mecze obfitowały w doskonałe akcje i stały na bardzo wysokim siatkarskim  poziomie. Rywalizacja w poszczególnych grupach trwała od 9.00 do 18.00. Osiem zespołów awansowało do półfinałowych zmagań.
23 III 2014 ? półfinały wyłoniły, po ?niesamowitych? meczach, cztery drużyny. Finały to duże emocje, gdzie szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na druga stronę.
Równocześnie trwała rywalizacja w Turnieju Kobiet, zwyciężyły zawodniczki zespołu Czarne Jasło, a najlepszą zawodniczką została Edyta Gogosz.

W uroczystym rozpoczęciu i zakończeniu festiwalu udział wzięli Pan Leszek Znamirowski - zastępca Burmistrza Miasta Jasła oraz Pan Kazimierz Mikrut - dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, zwycięskie drużyny puchary i dyplomy. Rozdano również dużo nagród rzeczowych dla zespołów i zawodników.
VII Jasielski Festiwal Siatkówki  nie odbyłby się bez wsparcia sponsorów i pomocy pasjonatów siatkówki. Na szczególne podziękowania zasługują:
Urząd Miasta Jasło
REST URBiS Rzeszów
MGM REKLAMY
Petrosoft.pl. Technologie Informatyczne Sp. z o.o.
Konstrukcje Stalowe Łaba
PBS Bank - Oddział w Jaśle
POLONEA INWEST Sp. z o.o.
Optimeks Sp. z o.o.
TEKBUD Sp. z o.o.
GUARDI-OBA
APSdata
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle
PHU Adams Computers
PPHU ASTRA Sp. z o.o.
Patronat medialny nad imprezą objęły portale internetowe; SiatkarskiPortal.pl, MiastoJaslo.pl, Jaslonet.pl .

W dniach 20-21 marca opiekę medyczną zapewniało Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, a w dniach 22 i 23 marca nad zdrowiem zawodników czuwała Medyczna Szkoła Policealna Im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle.
Serdeczne podziękowania należą się również "katedrze wychowania fizycznego" Gimnazjum Nr 1 w Jaśle za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wszystkich turniejów festiwalu. Dziękujemy również sędziom turniejów oraz młodzieży gimnazjalnej zaangażowanej w organizację naszej imprezy.

I miejsce - Professional Warszawa

II miejsce Dark - Pub Gorlice

III miejsce Bel - Gaz Jasło

Najlepszym zawodnikiem został Aleksander Czerwiński z drużyny Professional Warszawa

Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu na facebook.com/JasielskiFestiwalSiatkowki,  gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje i fotorelacje.

Organizatorzy VII JFS