Relacja z VI Jasielskiego Festiwalu Siatkówki 14-17 marca 2013

W dniach od 14 do 17 marca 2013 r. Gimnazjum nr 1 w Jaśle, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, już po raz  szósty było organizatorem Jasielskiego Festiwalu Siatkówki. Siatkarska impreza sportowa składała się z pięciu  turniejów, które zostały rozegrane w ciągu czterech dni w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle przy ulicy Czackiego 2. Po raz kolejny  rozgrywki cieszyły się dużą popularnością. W bieżącej edycji festiwalu brało udział 39 zespołów w skład których wchodziło ponad 300 zawodników.

W pierwszym dniu zawodów (14 marca 2013 r.) rywalizowało 14 zespołów dziewcząt ze szkół podstawowych. Grupy eliminacyjne rozgrywały mecze w grupach systemem ?każdy z każdym?, a następnie systemem pucharowym walczyły o zwycięstwo w turnieju. Turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łężynach - I skład , a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle - II skład. Trzy najlepsze zespoły otrzymały sprzęt sportowy, puchary, medale i dyplomy. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Kosiba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. W rozgrywkach uczestniczyły także SP Cieklin (dwa zespoły), SP w Szebnie (dwa zespoły), SP 2 Jasło (dwa zespoły), SP 1 Osobnica, SP 2 Osobnica, SP 2 Łężyny - II skład, SP Zarzecze i SP 4 Jasło ? I skład.

Drugi dzień VI Jasielskiego Festiwalu Siatkówki (15 marca 2013 r.) to turniej chłopców ze szkół podstawowych. Wystartowało w nim 6 zespołów, które w rundzie eliminacyjnej rozgrywały mecze systemem ?każdy z każdym" w dwóch grupach, a następnie drużyny rywalizowało systemem ?pucharowym? o zwycięstwo w zawodach. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle ? I skład, tuż za nią na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaśle ? I skład, a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Harklowej. W zawodach uczestniczyły również SP Skołyszyn, SP 2 Jasło ? II skład i SP 4 Jasło ? II skład. Najlepszymi zawodnikiem Turnieju został Bartosz Wojnarowicz z SP 2 Jasło który otrzymał statuetkę i nagrodę rzeczową od sponsorów.

Trzeci dzień Festiwalu (16 marca 2013 r.) to eliminacje turnieju C ?Open?. 16 drużyn rywalizowało w czterech grupach systemem ?każdy z każdym?.
W czwartym dniu Festiwalu (turniej C) mecze ćwierćfinałowe odbywały się w dwóch grupach również systemem ?każdy z każdym? lecz z zaliczeniem meczów z eliminacji. Przez dwa dni zespoły rywalizowały jednocześnie na trzech boiskach w hali sportowej Gimnazjum nr 1.
Niedzielne eliminacje do ćwierćfinałów wyłoniły zespoły, które zagrały w półfinałach,  zakończonych wynikami:
Siatkarski Portal.pl ? Butyjana.pl  0:2

Kolejność drużyn w turnieju C ?Open?:

I miejsce REST RZESZÓW VOLLEYBALL TEAM

II miejsce Butyjana.pl

III miejsce Professional Warszawa

IV miejsce SiatkarskiPortal.pl
V ? VIII miejsce
Catering Biesiada
MARMAX Czudec
Belfer Jasło
Skołyszyn

Pozostałe drużyny uczestniczące w rozgrywkach:
KSM ?VOLLEY? Tarnowiec
SKM Kopytowa
OLD STARS Nałęczów
ŚRUBRES Rzeszów
Orły Babica
ZIBER TAXI
KP PSP Jasło
Piwosze

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mirosław Jamróz z zespołu REST RSZESZÓW VOLLEYBALL TEAM

Wyniki Turnieju D Kobiet:

I miejsce Atomówki Jasło
II miejsce Czarne Jasło
III miejsce Orły Błażkowa

4 pkt. (4-0)
3 pkt. (2-2)
2 pkt. (0-4)

Najlepszą zawodniczką turnieju została Joanna Myśliwiec z zespołu Czarne Jasło.
Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Wszystkie drużyny Festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

VI Jasielski Festiwal Siatkówki mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu sponsorów i osób będących pasjonatami siatkówki, którzy bezinteresownie wspierali organizację Festiwalu. Swój wkład w zorganizowanie tej imprezy sportowej mieli także nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 1 a także byli i obecni uczniowie tej szkoły.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom dzięki którym VI Jasielski Festiwal Siatkówki 14-17 III 2013 mógł się odbyć.
Fundatorami nagród i autorami wsparcia finansowego byli:

Urząd Miasta Jasło
MGM REKLAMY
PBS Bank - Oddział w Jaśle
Petrosoft.pl. Technologie Informatyczne Sp. z o.o.
Fabryka Armatur JAFAR S.A.
REST URBiS Rzeszów
POLONEA INWEST Sp. z o.o.
Optimeks Sp. z o.o.
TEKBUD Sp. z o.o.
APSdata
AP-MEDIA S.C.
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle
PHU Adams Computers
PPHU ASTRA Sp. z o.o.

Opiekę medyczną zapewniło Gimnazjum Nr 1 w Jaśle oraz Medyczna Szkoła Policealna w Jaśle.

Na oficjalnym podsumowaniu zawodów oraz rozdaniu pucharów, dyplomów i nagród obecni byli: Wiceburmistrz Miasta Jasła Leszek Znamirowski, gospodarz VI Jasielskiego Festiwalu Siatkówki Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Jaśle Kazimierz Mikrut.

Na obszerną relację z przebiegu VI Jasielskiego Festiwalu Siatkówki zapraszamy wszystkich zainteresowanych na stronę internetową Festiwalu:

www.facebook.com/JasielskiFestiwalSiatkowki

Organizatorzy VI JFS

(W niniejszej relacji wykorzystano zdjęcia, których autorem jest Piotr Juryś.)