Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Citta di Agropoli

W dniach od 17. do 23. kwietnia 2011r. odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej we Włoszech (Agropoli) pod hasłem ?CITTA di AGROPOLI?, w którym zaprezentowało się w sumie 105 drużyn czyli ok. 2000 zawodników z roczników 1993-2002 z wielu krajów.

 

 Wzięli w nim udział również reprezentanci naszego miasta. W skład drużyny weszli również uczniowie Gimnazjum nr 1 : Kamil Haluch, Arkadiusz Buchała, Tomasz Przewoźnik, Jakub Podgórski, Karol Rakoczy, Damian Pelczar, Szymon Biernacki, Konrad Gotfryd, Kacper Kardaś, Tomasz Kwiatkowski i Jacek Kosiek. Podopieczni Mariusza Maczugi rozegrali mecze z USA, Kanadą, Włochami oraz Wenezuelą. Wygrali wszystkie spotkania i wyprzedzając pozostałe drużyny, zdobyli I miejsce w rozgrywkach swojego rocznika.

?Jestem bardzo szczęśliwy z wygranej, moja drużyn również. Uczestniczyliśmy w różnych turniejach w Polsce, gramy w lidze podkarpackiej, wiemy więc mniej więcej jakie są możliwości poszczególnych drużyn w kraju. Tam była wielka niewiadoma i na pewno zdobycie pucharu jest olbrzymim sukcesem, wielką promocją i wspaniałym doświadczeniem. Myślę, że to zwycięstwo zaprocentuje w dalszym rozwoju piłkarskim moich chłopców.? ? powiedział trener zwycięskiej drużyny.

Dominika Pasterczyk

Oktawia Sepioł

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster