Turniej szachowy

Gimnazjum nr 1 w Jaśle gościło reprezentacje szkół startujące w eliminacjach powiatowych w szachach drużynowych. Drużyna szachowa w rozgrywkach szkolnych składa się z czterech uczniów (trzech chłopców i jednej dziewczynki). Zawody odbyły się w dniu 26.10.2010 roku (wtorek), podczas których zmagały się szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z powiatu jasielskiego. Po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej awansowały do następnego etapu rozgrywek, czyli zawodów rejonowych.

Wyniki:

szkoły podstawowe:
1) Szkoła Podstawowa nr 4 Jasło
2) Szkoła Podstawowa nr 2 Osobnica

gimnazja:
1) Gimnazjum nr 1 Jasło
2) Gimnazjum nr 1 Osobnica

szkoły średnie:
1) I Liceum Ogólnokształcące Jasło
2) II Liceum Ogólnokształcące Jasło
3) Zespół Szkół Budowlanych Jasło
4) Zespół Szkół nr 2 Jasło

Indywidualny turniej szachowy odbył się 23 października 2010 roku w szkolnej hali sportowej.

W kategorii starszych klas szkół podstawowych (do lat 12) zwyciężył Dawid Węgrzyniak (Szkoła Podstawowa nr 4 Jasło) przed Piotrem Mikrutem (Szkoła Podstawowa nr 4 Jasło) i Kamilem Mierzwa (Szkoła Podstawowa nr 1 Jasło).

W najmłodszej grupie wiekowej do lat 9 najlepszą dziewczynką okazała się Julia Madej, natomiast wśród chłopców zwyciężył Dawid Stopa przed Michałem Majewskim (obaj Szkoła Podstawowa nr 8 Jasło) i Jakubem Świstakiem (Szkoła Podstawowa nr 2 Jasło).