Gimnazjum nr 1 w Jaśle

III Puchar Święta Niepodległości.

Podobnie jak w latach poprzednich w Rocznicę Odzyskania Niepodległości Gimnazjum nr 1 w Jaśle zorganizowało otwarty turnieju piłki nożnej ?III Puchar Święta Niepodległości?. Zawody odbyły się w dniach 14-15.11.2009 roku w hali sportowej przy ulicy Czackiego i wystartowało w nich 21 zespołów.
Pierwszy dzień zawodów, czyli sobota przeznaczony był na rozgrywki w grupach ?każdy z każdym?. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do drugiego dnia rywalizacji systemem pucharowym.

W turnieju wystartowało kilka drużyn reprezentujących wysoki poziom sportowy, a większość spotkań była bardzo wyrównana. Warto dodać, że oba półfinały oraz  mecze o III i I miejsce  rozstrzygnęły się dopiero po rzutach karnych.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Skensy, wygrywając w finale z Karczmą u Edwarda. Trzecie miejsce wywalczył zespół Gamratu pokonując drużynę Kowalowych.

Tytuł króla strzelców przypadł Bartoszowi Żuławskiemu (Skensy), zdobywcy siedmiu goli, a najlepszym bramkarzem został wybrany Piotr Bajak (również z drużyny Skensy).

Szczegółową relację z obu dni turnieju, oraz wyniki wszystkich spotkań grupowych i pucharowych można znaleźć na stronie internetowej: WWW.e6-sport.pl

 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster