Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Kiedy odchudzanie staje się chorobą

Cześć wszystkim !

 Chodzimy do klasy 2G. Podjęłyśmy się realizacji projektu w ramach Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem. Nasz temat jest trudny do zrozumienia, przeciętny nastolatek nie zdaje sobie często sprawy z ryzyka jakie niesie owa choroba-anoreksja. Przyczyny anoreksji są bardzo złożone. Choroba ta jest często nieakceptowana wśród społeczeństwa, udowodniła to nasza ankieta.

 
 
Ludzie myślą, że wystarczy zacząć jeść i po kłopocie, niestety to nie takie proste. Anoreksja jest chorobą psychiczną i anorektyczki potrafią zrobić wszystko, żeby tylko nie zjeść dodatkowej porcji kalorii. Nieleczona prowadzi do śmierci głodowej. Najwięcej zachorowań występuje w okresie gimnazjalnym, w większym stopniu dotyczy dziewcząt, ale również zapadają na nią chłopcy.
Przeprowadziłyśmy 2 wywiady: z panią psychoterapeutką z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle Haliną Dubiel, oraz z panią dietetyk Pauliną Czech z Centrum Dietetyczne Naturhouse. Celem naszego projektu jest uświadomienie młodzieży jakie skutki niesie ze sobą anoreksja oraz jak można temu zapobiegać. 
Amelia Pętlak, Paulina Gorczyca, Anna Kmiecik 

 
 
© 2009 Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Webmaster