Ferie z książką

Zimowy wypoczynek powoli zbliża się ku końcowi. Oprócz szaleństw na śniegu, wielu uczniów z pewnością poświęciło wolny czas na relaks przy książce. Aby umożliwić dobór lektury, tuż przed rozpoczęciem wypoczynku, biblioteka szkolna zorganizowała akcję ,,Ferie z książką". Akcja przygotowywana była z dużym wyprzedzeniem. Bibliotekarki przeprowadzały ankiety wśród losowo wybranych czytelników oraz rozmawiały na temat preferencji czytelniczych, a także na temat sposobów spędzania wolnego czasu. Dzięki tym spotkaniom z młodymi czytelnikami zostały wybrane najciekawsze książki, które mogłyby zaciekawić nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Zorganizowana prezentacja umożliwiła bezpośredni kontakt z książką, bez konieczności przeszukiwania bibliotecznych półek. Relacje nawiązane z uczniami podczas akcji, sprawiły, że wypożyczanie książek stało się też przyczynkiem do rozmowy o literaturze. Nie wszyscy uczniowie dali się namówić na zabranie ze sobą na ferie książki, ale mamy nadzieję, że następnym razem razem dadzą się przekonać nawet najwięksi przeciwnicy czytania.

Czekamy na wasze recenzje z przeczytanych książek, nie tylko tych pożyczonych z naszej szkolnej biblioteki. Najciekawszą, autorską recenzję nagrodzimy :)