Popatrz. Poczytaj. Podróżuj

Listopad kojarzy się wszystkim z jesienną zawieruchą, jednak w bibliotece szkolnej uczniowie mieli możliwość wybrać się w podróż dookoła świata wraz z czasopismem National Geographic. Do zwiedzania zachęcała wystawa ,,Popatrz. Poczytaj. Podróżuj”. W kąciku czytelniczym zostały zaprezentowane prace wykonane na zajęciach technicznych prowadzonych przez panią Barbarę Gonerę przez aktualnych absolwentów gimnazjum, prezentujące zabytkowe budowle z całego świata. Oprawę merytoryczną do prezentowanych makiet stanowiły opisy miast i krajów umieszczone w czasopiśmie podróżniczym. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi jak powstawał Chiński Mur, dlaczego Londyn nigdy nie zasypia i jak bardzo odchylona jest Krzywa Wieża w Pizie. Najbardziej zainteresowała uczniów królująca Statua Wolności  a tym samym opisy dotyczące Stanów Zjednoczonych. Wiele osób zainteresowało się także nieznanym obliczem Rosji i z chęcią poznawało historię Cerkwi Wasyla Błogosławionego. Dzięki wystawie uczniowie i nauczyciele mogli poczytać o niezwykłych zakątkach świata, a także obejrzeć prace uczniowskie.

Dziękujemy wszystkim oglądającym wystawkę za miłe słowa motywujące do dalszych działań bibliotecznych. Zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej.