Co przeczytać? Nauczyciele polecają.

Krok po kroku zbliża się zimowa przerwa świąteczna. Wielu uczniów oraz nauczycieli z radością sięgnie po książki, na które nie mieli czasu w trakcie nauki. Co warto przeczytać? W jaki sposób umilić sobie zimowy wieczór? Na te pytania pomogła odpowiedzieć wystawa ,,Nauczyciele polecają" zorganizowana w szkolnej bibliotece z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji przynosząc książki, które chcieliby zarekomendować oraz pisząc krótkie recenzje.  Różnorodna tematyka prezentowanych książek sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kucharz jest jak chemik - łączy składniki, by stworzyć coś wyjątkowego. - napisała pani Elżbieta Niedźwiedź , nauczyciel chemii.Wszystkim młodym i starszym, którzy są zafascynowani odkrywaniem nowych smaków i innych kultur poleciła książkę Gordona Ramseya ,,Kuchnie świata". Coś dla ducha i coś dla ciała zaprezentowała też pani psycholog Katarzyna Siemieniuch ,polecając książkę,,Każdy może gotować"Jamiego Olivera. Warto uczyć się tworzyć i komponować nowe smaki, aby zaskoczyć rodzinę, znajomych oraz samych siebie.

Gotowanie to sztuka, ale i wspaniała zabawa. Nauczyciel języka polskiego pani Elżbieta Dubiel zachęcała uczniów do przeczytania książki,,Lesio" Joanny Chmielewskiej.Kto jeszcze nie poznał architekta o artystycznej duszy, obarczonego okropnie zasadniczą i twardo stąpającego po świecie żoną, podatnego na piękno – niestety nie swojej żony- musi koniecznie nadrobić ,, braki ”Humor, świetny, barwny i ,,soczysty” język młodzieżowej Joanny Chmielewskiej, sensacyjna intryga i bardzo interesujące postacie – to gwarancja doskonałej lektury.- napisała w recenzji pani Dubiel. Ksiądz Marek Mijal zaprezentował uczniom książkę Mariusza Rosika,, Ziemia Słowa - Biblijny przewodnik po Ziemi Świętej" .Ziemia Święta to dla nas odległa kraina a jednocześnie bliska poprzez Pismo Święte. Książka nie tylko przybliża świętą ziemię, ale także pozwala zrozumieć zwyczaje i historię świętych miejsc. Wśród polecanych książek znalazły się także ,, Morderstwo w Orient Expressie " Agaty Christie , ,,Sentymenty" Agnieszki Osieckiej, ,,Alchemik" Paula Cohelo, ,, Nigdy w życiu" Katarzyny Grocholi oraz wiele, wiele innych.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.Uczniowie z chęcią czytali recenzje napisane przez nauczycieli, co wpłynęło rozwój zainteresowań czytelniczych naszych gimnazjalistów.