Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Warto zaznaczyć, że święto nie tylko nauczycieli bibliotekarzy, ale przede wszystkim czytelników oraz osób poszukujących informacji. Z tej właśnie okazji dwie uczennice z naszej szkoły podjęły się trudnego zadania, jakim jest analiza stanu czytelnictwa. Ich artykuł będzie można przeczytać na stronie internetowej szkoły. Dodatkowo, by zachęcić do częstszego sięgania po książki biblioteka szkolna ogłosiła konkurs ,,Okładka do ulubionej książki".

Na konkurs można zgłaszać prace plastyczne wykonane samodzielnie, dowolną techniką,

w formacie A3 lub A4. Prace mają być projektem okładek ulubionej książki. Okładka powinna zawierać czytelny tytuł.

Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 24 listopada.